ابدومینوپلاستی یا لیفت شکم با لیزر

امروزه روش های بسیار متنوعی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد که کم دردسرترین آن ها رعایت رژیم غذایی و ورزش است اما گاهی این روش ها در کاهش سایز برخی نواحی از بدن کارآمد نیستند. در این گونه مواقع روش هایی مثل لیفت شکم با لیزر می تواند ذخیره چربی سلول های چربی مقاوم را تجزیه کند و به تناسب اندام شما کمک نماید. افرادی که می خواهند بدون جراحی لیفت شکم را انجام دهند استفاده از روش لیزر بسیار مناسب است.

لیفت شکم با لیزر

لیفت شکم با لیزر

لیفت شکم با لیزر چیست؟

در گذشته بیشتر عمل های لیفتینگ بر روی پوست صورت و گردن صورت می گرفت اما اکنون ابدومینوپلاستی با لیزر و یا دیگر روش ها برای لیفتینگ شکم نیز بسیار رایج شده است. لیفت شکم با لیزر معمولا در مواقعی استفاده می شود که شکم فرد مقدار کمی چین و چروک دارد و یا مقدار چربی های کمی دارد. در این گونه افراد پزشک می تواند با کاربرد لیزر لیپولیز و استفاده از دو طول موج آن، هم مقدار کم چربی شکم را لیزر کند و هم چین و چروک های ریزی که در اثر کاهش توده چربی شکمی ایجاد می شود را از بین ببرد.

به این ترتیب در روش لیفت شکم یا لیفت شکم با لیزر لایه های عمقی پوست گرم شده و شروع به کلاژن سازی می کنند که تجمع این کلاژن ها خطوط چین و چروک روی پوست شکم را پر کرده و شکمی صاف و سفت را ایجاد خواهد کرد.

این روش غیرتهامی بوده و بدون هیچ گونه دردی قابل انجام است علاوه بر این لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی با لیزر هیچ جای اسکار و زخمی را روی پوست شکم ایجاد نمی کند و کاملا بی خطر است.

بهترین کاندیدهای لیفت شکم با لیزر چه کسانی هستند؟

همان طور که می دانید مهم ترین عامل موثر در نتیجه درمان در درجه اول انتخاب کیس مناسب برای درمان و در درجه بعد مهارت پزشک می باشد.

بدیهی است که نتیجه عمل لیفتینگ شکم یا ابدومینوپلاستی با لیزر تا حدود زیادی بستگی به شرایط بدنی شما دارد. به طور مثال اگر شما فردی هستید که شکم بسیار چاقی داشته اید و پوست شکمتان پر از چین و چروک است، به احتمال زیاد روش ابدومینوپلاستی با جراحی یا تامی تاک برای شما به مراتب بهتر است اما این روش برای چه افرادی بهترین نتیجه را رقم خواهد زد؟ برای پاسخ به این سوال مطلب زیر را دنبال کنید.

• بیمارانی که با وجود ورزش و کنترل رژیم غذایی نتوانسته اند به تناسب اندام دلخواه خود برسند

• افرادی که شکم خیلی برجسته ای ندارند و تنها کمی چربی اضافه یا چین و چروک در ناحیه شکم دارند با استفاده از این روش می توانند به راحتی به اندام مدنظر خود دست یابند
• افرادی که پس از عمل سبک زندگی سالم را پیش گرفته و رژیم غذایی مناسب و ورزش مرتب را در برنامه خود می گنجانند
• افرادی که علی رغم تناسب اندام در نواحی دیگر بدن، در ناحیه شکم با تجمع چربی مواجه هستند

ابدومینوپلاستی لیفت شکم با لیزر چگونه انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی با لیزر يا لیزر لیپولیز روشی است که در آن ذخایر چربی در سلول های چربی مقاوم به ورزش و رژیم غذایی کاهش می یابد.

در روش لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی با لیزر پزشک با به کار بردن انرژی لیزر کم توان به غشای سلول های چربی نفوذ کرده و غشای سلولی آن ها را پاره می کند با شکسته شدن غشای سلول های چربی ذخایر چربی موجود در این سلول ها آزاد می شود و بدن برای تامین انرژی خود از آن ها استفاده می کند. به این ترتیب مقاوم ترین سلول های چربی نیز با کاهش ذخیره چربی مواجه شده و حجمشان کم می شود.

طبق آخرین تحقیقات انجام شده، در طی هر جلسه از درمان لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی با لیزر حدود ۲۰ درصد از ذخایر چربی بدن کاسته می شود که همین امر موجب لاغری موضعی بدن و تناسب اندام خواهد شد.

در هر جلسه نواحی تحت درمان به مدت ۱۵ دقیقه در معرض لیزر قرار گرفته و حتی عمیق ترین سلول های چربی نیز با کاهش حجم مواجه می شوند.

نتیجه عمل لیفت شکم و پهلو با ليزر می تواند در همان جلسه اول درمان قابل مشاهده باشد و به طور معمول در هر جلسه دو تا چهار سانتی متر کاهش سایز موضعی دیده می شود.

ابدومینوپلاستی بدون جراحی

لیفت شکم با لیزر برای چه افرادی ممنوع است؟

  • این عمل مانند دیگر اعمال پزشکی برای برخی از افراد مناسب نیست در زیر به مهم ترین موارد منع تجویز عمل لیفت شکم و پهلو با لیزر اشاره کرده ایم :
  • انجام این عمل به زنانی که در دوران بارداری و شیردهی قرار دارند توصیه نمی شود و استفاده از این روش ممکن است با خطراتی برای این افراد همراه باشد
  • افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند
  • بیماران قلبی عروقی که از ضربان ساز ها یا هر گونه وسیله الکترونیکی در بدنشان استفاده می کنند
  • بیماران دچار دیابت کنترل نشده و شدید
  • بیماران مبتلا به صرع
  • افراد دچار هر گونه بیماری شدید کبدی
  • بیماران سرطانی
  • داشتن اختلالات لنفاوی با قلبی

بنابراین اگر شما نیز قصد دارید نواحی مختلف بدن خود به خصوص ناحیه شکم و کمر را از طریق روش لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی با لیزر کوچک کنید ابتدا لازم است وضعیت سلامتی و همچنین شرایط بدنی شما از نظر میزان توده چربی و افتادگی شکمتان توسط پزشک متخصص ابدومینوپلاستی با لیزر بررسی شده و مشاوره اولیه ای را با پزشک خود داشته باشید تا بهترین نتیجه را از درمان بگیرید.

مطالب مرتبط