لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی بعد از زایمان

داشتن شکمی زیبا و تخت آرزوی بسیاری از افراد و مخصوصا خانم های جوان می باشد. اما آیا می توان تناسب اندام را در دوره های مختلف زندگی حفظ کرد؟ همان گونه که می دانید بارداری یکی از مراحل زندگی خانم هاست که سبب تغییرات وسیعی در اندام آن ها می شود ابدومینوپلاستی پس از زایمان روش موثری برای بازگشت به تناسب اندام می باشد که در این مطلب به جزییات آن خواهیم پرداخت.

لیفت شکم یا بعد از زایمان

همه چیز در مورد جراحی ابدومینوپلاستی بعد از زایمان

ابدومینوپلاستی که نام دیگر آن لیفت شکم یا جراحی زیبایی شکم می‌باشد معمول‌ترین روشی است که پزشکان با استفاده از آن قادرند علاوه بر حذف چربی ها و پوست اضافه شکم، عضلات جدار شکم را به هم نزدیک کرده و شکمی صاف و زیبا را برای بیماران خود به ارمغان بیاورند.
امروزه بسیاری از متقاضیان انجام لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی بعد از زایمان مادرانی هستند که بعد از بارداری خود دچار اضافه وزن و انباشته شدن چربی به خصوص در ناحیه شکم و پهلوهای خود شده‌اند.

بارداری و بچه دار شدن یکی از فوق العاده ترین و زیباترین تجربیات بانوان در طول زندگی آنهاست اما ترس از دست دادن تناسب اندام، شلی و افتادگی پوست شکم پس از بارداری، می تواند لذت تجربه احساس مادرانه را با نگرانی همراه کند.

هرچند در بسیاری از مواقع مادران با رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش هایی در حین بارداری و پس از زایمان، می‌توانند تناسب اندام خود را بازیابند اما گاهی این روش ها موثر واقع نمی‌شوند اما نیازی به نگرانی وجود ندارد زیرا امروزه با پیشرفت علوم پزشکی تقریباً هر مشکلی قابل حل شدن است.

پس اگر شما نیز پس از زایمان دچار افزایش چربی شکم شده‌اید و با وجود رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش به تناسب اندام مدنظر خود دست نیافته اید کافیست مطلب زیر را دنبال کنید زیرا ما در این مطلب قصد داریم اطلاعات مورد نیاز شما در مورد یکی از رایج ترین و مطمئن ترین راه های کاهش سایز شکم یعنی ابدومینوپلاستی را در اختیار شما قرار دهیم.

حین جراحی ابدومینوپلاستی چه اتفاقاتی در انتظار شماست؟

انجام عمل ابدومینوپلاستی به طور خلاصه به سه مرحله کلی تقسیم می شود که در زیر به این سه مرحله اشاره می کنیم.

  • در مرحله اول پس از بیهوشی کامل بیمار، یک برش در قسمت تحتانی شکم ایجاد می شود این برش پوست شکم را از عضلات زیرین پوست جدا می‌کند و به پزشک اجازه دسترسی می دهد.
  • در مرحله بعد، عضلات زیر پوست که در اثر تجمع چربی از یکدیگر فاصله گرفته بودند به هم نزدیک تر می شوند
  • در مرحله آخر نیز پزشک پوست اضافه ای که به دلیل کوچکتر شدن شکم اضافه می‌آید را برش می دهد سپس آن را روی عضلات کشیده و لبه زخم دوخته میشود.

در عمل ابدومینوپلاستی معمولا به دلیل تغییر سایز پوست روی شکم، لازم است ناف بیمار از سوراخ جدیدی در پوست خارج شود.

نتیجه عمل ابدومینوپلاستی معمولا دائمی می‌باشد اما بیمار باید از تغییرات زیاد وزن جلوگیری کند. به همین دلیل است که پزشکان معمولا توصیه می‌کنند که اگر قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی را دارید بهتر است این عمل را پس از آخرین زایمان خود انجام دهید.

ابدومینوپلاستی به طور معمول حدود ۲ تا ۳ ساعت به طول انجامیده و بیمار در حین جراحی تحت بیهوشی کامل قرار می‌گیرد.

دوره نقاهت این عمل ۱۰ تا ۱۴ روز می باشد و بیمار در این مدت باید از هرگونه فعالیتی که به شکم فشار وارد کرده و باعث بازشدگی محل عمل می‌شود پرهیز کند.

همچنین توصیه می شود که بیمار حداقل تا ۱۰ روز به صورت خمیده راه برود.

علاوه بر این استفاده از گن به مدت یک تا یک و نیم ماه پس از عمل هم به راحتی بیمار کمک می کند و هم سبب بهبود نتیجه عمل ابدومینوپلاستی می شود.

حاذق ترین متخصصان جراحی ابدومینوپلاستی

امروزه بیمارستان ها و کلینیک های بسیار زیادی در کشور وجود دارند که در زمینه انواع جراحی های پلاستیک فعالیت می کنند اما شاید اصلی ترین دغدغه برای انجام ابدومینوپلاستی پس از زایمان یافتن حاذق ترین و بهترین پزشک ابدومینوپلاستی باشد زیرا رسیدن به نتیجه مطلوب در عمل ابدومینوپلاستی همان قدر که به وضعیت اولیه اندام شما وابسته است به مهارت و هنرمندی پزشک شما نیز بستگی دارد.

بنابراین ما در این قسمت از مقاله سعی کرده این مهم ترین نکات در زمینه پیدا کردن بهترین جراح ابدومینوپلاستی را به اطلاع شما برسانیم تا با دید بازتر و مطمئن تری پزشک خود و بهترین مرکز ابدومینوپلاستی را پیدا کنید.

  • استفاده از تجربیات بیمارانی که پیش از شما در آن مرکز عمل ابدومینوپلاستی را انجام داده اند. هرچند بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و تمامی تجربیات بیماران قبلی کاملاقابل استناد نیست اما صحبت کردن با این بیماران و استفاده از تجربیات آنها می‌تواند در کاهش استرس شما و همچنین اطمینان از کیفیت خدمات مرکز درمانی موردنظرتان بسیار سودمند باشد.
  • به پزشک خود بگویید دقیقا چه انتظاری از عمل ابدومینوپلاستی دارید. صحبت کردن با پزشک خود در مورد خواسته هایتان نقش بسیار موثری در دستیابی به یک نتیجه مطلوب دارد که باید به آن توجه کنید.
  • استفاده از جدیدترین متدها جهت در جراحی ابدومینوپلاستی پزشکانی که در جراحی های خود از متدهای روز دنیا و بهترین و و بهترین مواد و پیشرفته‌ترین ابزار پزشکی استفاده می کنند علاوه بر بهبود نتیجه عمل ابدومینوپلاستی  این جراحی را به عملی بی دردسر تر و کاملا بی خطر تبدیل خواهند کرد.
  • وضعیت بیمه خود را مشخص نمایید و از مرکز درمانی خود در مورد پذیرفتن یا نپذیرفتن بیمه‌ها سوال کنید.

در پایان لازم است به شرایط بدنی خود و همچنین در مورد توقعات خود با پزشکتان به طور واضح و روشن صحبت کرده و پس از عمل نیز به تمامی دستورات و توصیه های پزشک توجه کنید تا به بهترین نتیجه از عمل ابدومینوپلاستی دست یابید.

مطالب مرتبط