هزینه پروتز چانه چقدر است؟

جراحی زیبایی پروتز چانه یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است که برای متعادل ساختن اجزای صورت انجام می‌شود یکی از عوامل مهمی که برای انجام این عمل نیاز است راجع به آن اطلاعات و گاهی کسب کنید هزینه پروتز چانه و فک است که در این مقاله عوامل تاثیرگذار در قیمت ایمپلنت چانه توضیح داده شده است.

هزینه پروتز چانه

 هزینه پروتز چانه و فک چقدر است؟

چانه بخش مهمی از ساختار صورت است. یک چانه زیبا و متعادل می تواند زیبایی بیشتری را به چهره ببخشد. اما بعضی از افراد ممکن است چانه ای داشته باشند که از بدو تولد بزرگ است و یا رشد کافی نداشته است و به همین دلیل چهره نامتناسب دارند. در بعضی موارد، ظاهر چانه ممکن است به دلیل آسیب دیدگی و صدمات شکسته و یا به دلیل سوختگی از بین رفته باشد. جراحی زیبایی پروتز چانه می تواند این اشکالات را برطرف نماید. قبل از انجام این عمل جراحی باید موارد زیادی را در نظر بگیرید و اطلاعات لازم را به دست بیاورید. یکی از مهم‌ترین آنها هزینه و قیمت پروتز چانه می باشد.

براساس آمار سال 2018 انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، میانگین قیمت پروتز چانه 2364 دلار بوده است که این هزینه متوسط ​​تنها بخشی از قیمت کل است و شامل بیهوشی، اتاق عمل یا سایر هزینه های مرتبط نیست. هزینه ها با توجه به محل جغرافیایی کشور یا شهری که در آن می خواهید عمل پروتز چانه را انجام دهید متفاوت است. برای تعیین هزینه نهایی خود با جراح پلاستیک خود مشورت کنید.در طی مشاوره قبل از عمل برای جراحی پروتز چانه، پزشک جراح، جنبه های مختلف روش جراحی را برای بیمار توضیح می دهد، از جمله هزینه ایمپلنت چانه نیز بحث می شود.

 چه عواملی می توانند هزینه پروتز چانه را تحت تاثیر قرار می دهند؟

هزینه جراحی پلاستیک پروتز چانه به دلایل مختلف بین دو بیمار متفاوت است. در موارد خاص، هزینه ها حتی ممکن است برای دو بیمار در یک عمل مشابه متفاوت باشد.

هزینه ایمپلنت چانه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • هزینه های بیهوشی
  • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
  • آزمایش های پزشکی
  • نسخه های دارویی
  • هزینه جراح

هزینه جراح پلاستیک

یک جزء اصلی در کل هزینه پروتز چانه، هزینه جراح یا حق العمل است. این هزینه ها بسته به مهارت، تخصص و اعتبار جراح در زمینه جراحی چانه می تواند متفاوت باشد. بیماران برای نیازهای خود باید بهترین جراح پلاستیک را انتخاب كنند و قیمت پروتز چانه فقط باید یک عامل ثانویه در تصمیم گیری بیمار باشد. بنابراین هنگام انتخاب جراح پلاستیک به یاد داشته باشید که تجربه جراح و نتیجه درمان و رضایت شما دقیقاً به اندازه هزینه ایمپلنت چانه مهم است.

 هزینه های بیهوشی

جراح ممکن است عمل جراحی را تحت بیهوشی عمومی انجام دهد. هزینه متخصص بیهوشی بسته به اعتبار و تجربه آنها متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، هزینه های محل عمل نیز بر اساس نوع فناوری، تجربه کارمندان و خدمات شخصی در یک مرکز خصوصی و یا دولتی است نیز متفاوت خواهد بود و باعث کاهش یا افزایش هزینه و قیمت پروتز چانه خواهد شد.

هزینه پروتز چانه با توجه به شهر محل سکونت

محل سکونت یک عامل مهم در تعیین هزینه ایمپلنت چانه و فک است. متوسط ​​هزینه زندگی ممکن است بین شهر های مختلف متفاوت باشد، که می تواند بر هزینه اکثر داروها، تجهیزات پزشکی و خدمات جراحی تاثیر بگذارد که از جمله آنها روشهای زیبایی مانند جراحی پروتز چانه است.

هزینه پروتز چانه بر حسب جنس و نوع پروتز

پروتز های چانه در جنس و انواع مختلفی وجود دارد که به شکل و اندازه های مختلف بسته به نیاز بیمار وجود دارند. پروتزها به صورتهای عمودی، افقی و مربعی تولید می شوند که اندازه آن تا خط فک پایینی امتداد دارد. هزینه پروتز چانه بسته به ماده ای که برای ایجاد پروتز استفاده می شود متفاوت است. به این معنی که مقدار متریالی که پزشک برای قالب گیری استفاده می کند متفاوت خواهد بود که در محاسبه نهائی هزینه ایمپلنت چانه تاثیر گذار است. برای مثال قیمت پروتز سیلیکونی با پروتز های سرامیکی متفاوت خواهد بود. جراح پلاستیک ممکن است پروتز را بیشتر تنظیم کند تا شکل آن را با چانه بیمار متناسب کند. هزینه کاشت بسته به عواملی مانند اندازه، کیفیت یا تعداد پروتز مورد استفاده متفاوت است.

در موارد خاص، ممکن است بیمار برای نتایج هماهنگ تر و متعادل تر، علاوه بر کاشت چانه، عمل های دیگری مانند جراحی زیبایی بینی را نیز انجام دهد. هزینه های این عمل بسته به پیچیدگی یا میزان جراحی ممکن است افزایش یابد.

 آیا هزینه پروتز چانه تحت پوشش بیمه درمانی است؟

کاشت پروتز چانه معمولاً به عنوان یک روش جراحی زیبایی انجام می شود. بنابراین ممکن است بیمار برای این جراحی پوشش بیمه ای دریافت نکند. بیشتر بیمه های درمانی شامل جراحی کاشت پروتز صورت و چانه نمیشوند شما باید بیمه نامه درمانی خود را با دقت بررسی کنید تا ببینید آیا بیمه شما شرایط خاصی را برای این مورد در نظر گرفته است یا خیر. در بعضی موارد اگر پروتز چانه به عنوان روش درمانی و ضروری تشخیص داده شود برای مثال در هنگام تصادفات و شکستگی چانه و اصلاح نقص های مادرزادی ممکن است بیمه‌های درمانی هزینه کاشت پروتز چانه را بپردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پزشکان جراحی پلاستیک و هزینه پروتز چانه باید به کلینیک مربوطه مراجعه کنید و بعد از انجام معاینات پزشکی و بررسی نیاز شما هزینه پروتز چانه برای شما محاسبه شود.

مطالب مرتبط با پروتز چانه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *