لیفت پیشانی با نخ

لیفت پیشانی با نخ چیست؟ یک روش زیبایی صورت و بی‌خطر برای کسانی است که می خواهند بدون جراحی پیشانی خود را جوان و زیباتر کنند. توسط این عمل میتوان افتادگی ابرو و محل قرارگیری آن ها را اصلاح کرد. برای کشیدن پوست با نخ به منظور رفع خطوط و چروک پیشانی از نخ‌ پرولن (نخ بخیه جذبی دندانه دار از جنس پروپیلن یا پلی دی اکسانون) استفاده می شود. نتایج لیفت پیشانی توسط نخ بلافاصله پس از عمل مشاهده می شود. یکی از مزایای لیفت با نخ این است که نخ ها تجزیه پذیر هستند، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی جذب پوست می شوند.

همچنین از روش لیفت با نخ برای رفع چین خوردگی در برخی نقاط صورت و گردن استفاده می شود. در این متد نخ‌ها قابل مشاهده و یا لمس نیستند. اندازه و جنس نخ‌ها در مکان هایی که قرار است لیفتینگ شوند متفاوت است. در ادامه کاندیدای مناسب این عمل، عوارض، اقدامات و نکات قبل و بعد از عمل، روند انجام لیفت و هزینه های این جراحی را مطالعه کنید.

لیفت پیشانی با نخ

کاندیدای مناسب برای لیفت با نخ

لیفت پیشانی با نخ مناسب چه کسانی است؟

عمل لیفت پیشانی با نخ برای همه خانم ها و آقایان طراحی شده است اما به طور دقیق افرادی که می خواهند مشکلات غبغب و افتادگی پوست و چین و چروک های صورت را درمان کنند. همچنین افرادی که جراحی لیفت پیشانی را انجام داده اند و دوباره گریبانگیر افتادگی پوست و چین خوردگی شده اند، انجام لیفتینگ با نخ گزینهی مناسبی است.

سنین مناسب برای عمل

سن مناسب برای عمل لیفت با نخ تقریبا بین ۳۵ تا ۵۰ سالگی است برای همه ی زنان و مردان قابل انجام است.

شایان ذکر است که افراد پیر و سالخورده که عمل های جراحی برایشان خطرناک است، می توانند بدون ریسک عمل لیفت پیشانی با نخ را انجام دهند.

چه کسانی مناسب لیفت با نخ نمی باشند

 • کسانی که افتادگی پوست  و چین خوردگی بسیار شدید دارند.
 • کسانی که در پوست خود چربی دارند
 • افراد سالخورده که در اثر افزایش پوستی خیلی نازک و آسیب پذیر دارند.

عوارض لیفت پیشانی با نخ

 • همانطور که گفته شد این عمل عوارض و خطرات کمتری دارد و پس از عمل شاهد کمی ورم و کبودی بعد از لیفت با نخ وجود دارد ولی روند در تمام جراحی ها کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت ۳ الی ۴ روز از بین میرود.
 • افرادی که پوست نازکی دارند مناسب این عمل نیستند و امکان دارد پس از مدت کوتاهی بخیه‌ها در زیر پوست آن‌ها نمایان شوند.
 • بیمار ممکن است برای مدتی در نواحی پیشانی بی‌حسی را احساس که در عرض چند روز این مشکل از بین می رود.
 • از دیگر عوارض لیفت با نخ که به ندرت پیش می آید ایجاد عفونت در ناحیه جراحی است. در چنین مواقع جراحان پیش از عمل به بیمار آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد کرد.

بهبودی و نکات پس از عمل

 • پس از عمل لیفت پیشانی با نخ، پزشک یکسری نکات و دستورالعمل‌ هایی به شما تجویز میکند و حتما آن ها را با دقت رعایت کنید تا دوران بهبودی و نقاهت کمتر شود.
 • با توجه به این که لیفتینگ با نخ مانند جراحی‌های دیگر وجود کبودی و تورم در صورت طبیعی بوده و به طور معمول پس از یک هفته ادامه خواهد داشت. مصرف داروهای خوراکی مانند استامینوفن تاثیر بسزایی در بهبود درد دارد.
 • با توجه به توصیه پزشک باید در روز اول از فعالیت های سنگین خودداری شود سر را کمی بالاتر از بدن قرار داد تا تورم کاهش یابد.

روند انجام لیفت با نخ

 1. برای انجام لیفت پیشانی با نخ ابتدا جراح پلاستیک مناطق ورود و خروج نخ را نشانه‌گذاری می کند.
 2. پس از آن یک داروی بی‌حسی موضعی به قسمت‌های مشخص شده تزریق می کند تا در حین عمل بیمار درد ناشی از کبودی و تورم را احساس نکند.
 3. جراح زیبایی با کمک سوزن‌های بسیار ریز و توخالی نخ‌های پرولین را به زیر پوست و قسمت‌های علامت شده در پیشانی وارد می‌کند.
 4. نخ ها پس از وارد شدن به زیر پوست خیلی زود به پوست شل و افتاده می چسبد.
 5. بس از بالا کشیدن پوست پیشانی و استقرار نخ‌ها سوزن بدون جا گذاشتن زخم از زیر پوست خارج می‌شود و در پایان هر کدام از نخ‌ها محکم گره می خورد.
 6. نخ ها کوتاه شده و در پوست باقی می‌مانند و با گذشت زمان در پوست تحلیل می‌شوند.
 7. مدت زمان لیفت پیشانی با نخ باتوجه شرایط مختلف مانند: تعداد نخ‌ها موقعیت آن ها حدود ۶۰ الی ۹۰ دقیقه طول می کشد.

لیفت پیشانی

اقدامات قبل از عمل لیفت با نخ

 • قبل از عمل لیفت پیشانی با نخ، متقاضی عمل باید پزشکی متخصص و با تجربه را انتخاب کنید، که پس از ملاحظه نمونه کار های او که به او اطمینان کافی داشته باشید که این عمل را به صورت کاملا ماهرانه و صحیح انجام می دهد.
 • فرد بیمار بایستی در رابطه با نواحی که در نظر دارد لیفتینگ شود صحبت کند. فرد متقاضی باید سابقه ی پزشکی خود اعم ابتلا به بیماری های خاص یا داروهایی که مصرف می کند را بیان کند.
 • پزشک قبل از عمل لیفت با نخ اقداماتی را به شما توصیه می کند که رعایت آن ها الزامی است. همچنین پیش از عمل پزشک توصیه میکند برخی دارو های خاص مانند آسپرین ایبوپروفن به این دلیل که می توانند کبودی و تورم زخم را بیشتر کند مصرف نشوند.
 • برای بهبودی سریع پس از عمل، باید یک هفته قبل از عمل از مصرف مشروبات الکلی، سیگار و مواد حاوی نیکوتین دوری شود.

هزینه ی لیفت با نخ

هزینه ی لیفت پیشانی با نخ به تعداد نخ و محل جراحی و نوع جراحی بستگی دارد. علاوه بر این برای گرفتن امکان دارد از خدمات دیگری مانند: تزریق ژل و بوتاکس، هایفوتراپی یا روش های دیگر زیبایی پوست برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه بکار برده شود. حتی عوامل دیگری مانند هزینه بیمارستان و کلینیک درمانی و نیاز به دارو های مختلف موجب متغیر شدن قیمت ها می شوند.